Stalo se

Ukázky z fotogalerie

P1040832 P1060872 DSCN1007 DSCN1359 IMG_0871 P1120750 P1070428 P1120988 bty

Rychlé šípy 2015

Tábor v Zubří 2015 proběhl ve „foglarovském“ duchu, tématem tábora byly Rychlé šípy. Děti se vydávaly do Stínadel a pokoušely se zjistit informace o Vontech a o tom, co ukrývá světoznámý hlavolam ježek v kleci.

Dobrodružství Foglarových hrdinů zná téměř každý, a kdo z dětí jej prozatím neznal, snad se něco přiučil. Táborníci se po celých čtrnáct dní setkávali se sympatickou partou okolo Mirka Dušína, s poněkud méně sympatickým klubem Bratrstvo kočičí pracky, kterému velel Dlouhý Bidlo a také s tajemnými Vonty Losnou, Mažňákem a dalšími.

Nejen hrami, ale i chováním a prostředím jsme se snažili přiblížit k prostředí, které ve svých knihách vytvořil pan Foglar. Nepravidelně vycházel Tam-Tam – noviny Rychlých šípů. A co se v nich mohli táborníci dočíst? První vydání psalo:

Kluci, holky,
v sobotu se stala v Zubří úžasná věc – byly založeny 4 nové kluby. Jmenují se klub Ztracené stopy, klub Černé ovce, klub Fantan a klub Svorné sedmy. Určitě zažijí plno dobrodružství.
Ve Stínadlech se něco děje. Dnes tam všechny kluby ze Zubří byly zjišťovat informace. Pohyb po Stínadlech jim ale ztěžovali Vontové. Vontové jsou všichni kluci ze Stínadel, kteří tvoří obrovskou organizaci starající se o chod Stínadel. Rozeznávají se tím, že na sobě mají připnutý žlutý špendlík. Vontové mají spoustu takových tradic. O některých z nich si napíšeme v dalším čísle Tam-Tamu.

Kromě Tam-Tamu se na táborové nástěnce objevoval pravidelně komiks s příběhy Rychlých šípů a další informace související s tématem tábora. Děti našly Tleskačův deník, navštívily tajnou Vontskou radu, střetly se silným a hbitým fantomem Stínadel Širokem a nakonec získali ježka v kleci a podařilo se jim vyluštit záhadu hlavolamu.

Doufáme, že všem táborníkům se čtrnáctidenní hon za Tleskačovým tajemstvím líbil a potkáme se v Zubří na táboře i další roky.