Stalo se

Ukázky z fotogalerie

P1060590 DSCN0710 DSCN0946 DSCN1008 DSCN1701 PICT0409 P1080179 P1080215 347602517_10228052631688383_3144224403644247416_n

Puťák podzim 2013

Rok plný novinek se táborníci rozhodli ukončit tak, jak jej začali – „puťákem“. Co vlastně takový „puťák“ znamená? Slovo je odvozeno od sousloví putovní tábor. Výprava by tedy měla denně ujít několik kilometrů a pokaždé nocovat jinde, na místě, kde si postaví svou táborovou základnu. Možná by tedy v souvislosti s naším dvoudenním putováním bylo správnější používat „jen“ slovo výlet nebo přesněji dvoudenní puťák (přece jen stany si děti staví samy). Pro někoho důležitý fakt, pro někoho slovíčkaření. Ať už náš výlet/puťák nazveme jakkoli, snažíme se především o pěkné zážitky, do kterých můžeme započítat prozkoumání přírody v okolí Klobouk, hraní her nebo posezení u večerního ohníčku táborových písní.

V květnu letošního roku proběhl první „puťák“ do Hustopečí. Pozitivní ohlasy nám byly podnětem k uspořádání dalšího výletu. Právě květnový „puťák“ nám byl i trochu zkouškou, jak takový program naplánovat. Na konci prázdnin, v sobotu 31. 8. a neděli 1. 9. 2013, vyrazila z náměstí Klobouk u Brna počtem téměř dvojnásobná výprava než u předešlého výletu. Oproti květnu čekala na děti kratší trasa s menším převýšením a naopak o něco více her. Hlavní hra se točila kolem sbírání mincí, které děti získávaly za různé úkoly nebo za umístění v menších hrách. První tři děti v konečném hodnocení vyhrály opravdu hodnotné ceny (stan, spacák a karimatku) hodící se k dalším výletům, menšími dárky byli obdarováni i ostatní účastníci.

Pokud stále někdo přemýšlí, jak akce probíhá, snad pomůže krátký popis cesty. Mezi devátou a půl desátou v sobotu ráno se vyšlo z klobouckého náměstí. Výletníci měli mít s sebou v menším batohu jen potřebné věci na cestu; pití a malou svačinu z domu, ešus, nožík, pláštěnku, mikinu, popřípadě bundu. Jiné nepotřebné věci na cestu (spacák, karimatka apod.) převzal zásobovač, aby se nikdo nemusel tahat s nadbytečnou bagáží. Zásobovač, respektive řidič doprovodného vozidla, vozil, kromě spacích potřeb na místo určení, kotlík na vaření, vodu a potraviny k obědu, svačině, večeři a snídani. Zároveň byl stále v pohotovosti, pro případ že by se cokoli stalo. Nocovalo se v Němčičkách pod sjezdovkou. Za poskytnutí tohoto místa bychom rádi poděkovali panu Stávkovi. V neděli ráno opět nabral zásobovač nepotřebné věci na cestu do auta a po krátké dešťové přeháňce mohla výprava pokračovat v rozehrané hře a vyrazit na cestu zpět do Klobouk, kam dorazila mezi pátou a šestou hodinou odpolední.

Dojmy z „puťáku“ (i z tábora), případné připomínky nebo i návrhy na další výlet rádi uvítáme ve fóru na našich webových stránkách nebo na facebooku.

Za všechny táborníky mohu napsat, že se na Vás, na děti, těšíme v příštím roce ať už na „puťáku“ nebo na táboře.