[huge_it_slider id='1']

Stalo se

Ukázky z fotogalerie

P1040817 DSCN1193 DSCN0462 DSCN0458 DSCN0628 P1130200 OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSCN1701 P1120985

Cesta kolem světa 2022

Někteří si ze zeměpisu pamatují, že prvním člověkem, který zdolal cestu kolem světa, byl portugalský mořeplavec Fernando Magalhães. Letos jsme se rozhodli vydat v jeho stopách a pokořit cestu kolem světa také, a to dokonce za pouhých čtrnáct dní.

První den našeho dobrodružství probíhal zpočátku tradičně, ubytovali jsme se ve stanech, rozdělili do oddílů a seznámili se s okolím tábora a novými kamarády. Na konci dne už začala první celotáborová hra. Děti si v jednotlivých oddílech vybíraly dopravní prostředek, díky němuž budou po světě cestovat. Kromě vcelku klasických prostředků jako jsou lyže nebo vzducholoď, byly na výběr i dosti atypické jako psí spřežení nebo slon. Každý cestovatel dostal také svůj pas, který si musel nejprve vyplnit a v průběhu dalších dnů do něj sbírat razítka z procestovaných zemí. Všichni vedoucí, kuchaři a zdravotník reprezentovali svým kostýmem nějakou zemi. Děti musely poznat, kdo jakou zemi ztvárňuje a splnit daný úkol, aby razítko do pasu získaly. Každý den jsme se ocitli v jiné zemi, čemuž odpovídaly i celotáborové hry. Když jsme byli ve Švýcarsku, tak děti musely získat recept k výrobě čokolády, v Japonsku sbíraly výstroj samuraje, v Itálii se náš tábor proměnil v pizzerii a třeba v Číně se konala cirkusová představení. Procestovat celý svět co nejrychleji, a tedy i vyhrát celotáborovou hru se povedlo třetímu oddílu.

Každý oddíl měl také svůj vlastní program, který byl uzpůsoben věku dětí. Všechny oddíly však pojilo večerní zpívání s kytarou u ohníčku, opékání špekáčků, spaní pod širákem a učení se tábornickým dovednostem, které následně využily v každoročním branném závodě. Co nám letos skutečně nepřálo, bylo počasí. Většinu tábora bylo chladno a pršelo. Pozitivní nálada a energie nás však i přes to neopouštěly, a to hlavně díky výborným pokrmům z naší kuchyně. Ke konci se naštěstí už oteplilo a dvě duhy, které se vytvořily nad táborem v předposlední den, nám chmurné počasí téměř vynahradily.

Letošní tábor byl výjimečný hlavně pro děti z pátého oddílu. Většina z nich jezdí s námi na tábor už od útlých let a tento ročník byl pro ně poslední. Rozloučili se vlastní krásnou písní, která i ty největší ,,tvrďáky‘‘ dojala a jsme moc rádi, že skoro celé dětství trávili část prázdnin zrovna na našem táboře.

Doufáme, že se táborníkům naše cesta kolem světa líbila a potkáme se i příští rok!